Horúce leto v Trenčíne: Osviežte sa pri letných fontánkach a rozprašovačoch!

Zmierňovať následky tropických horúčav pomáhajú v Trenčíne pitné fontánky, rozprašovače vodnej hmly, ale aj letné kúpalisko, rieka Váh či rozsiahly lesopark Brezina. Informovala o tom trenčianska hovorkyňa Erika Ságová.

V Trenčíne sú podľa nej štyri pitné fontánky, všetky v centre mesta. Dve sú na Mierovom, jedna na Štúrovom námestí a jedna v átriu pod mestskou vežou.

“V horúcich dňoch ľudí osviežia rozprašovače vodnej hmly. V centre mesta sú tri fontány. Pitná fontánka je aj na detskom ihrisku Karpatská, kde je i studňa, ktorá zásobuje vodnú hernú trasu pre deti. Vodné prvky postupne pribúdajú na detských ihriskách v rámci ich revitalizácie,doplnila hovorkyňa.

Ako dodala, cez Trenčín tečie rieka Váh, ktorú viacerí splavujú na rôznych plavidlách. Popri Váhu sú vybudované pláže. Na Ostrove je kúpalisko so štyrmi bazénmi, toboganmi a atrakciami, otvorené je denne do 20.00 h.

“Máme rozľahlý lesopark Brezina, ktorý poskytuje príjemný tieň, ale aj množstvo oddychových i adrenalínových možností. Ľudia môžu relaxovať v Čerešňovom sade, športovať či liezť v lanovom parku. Deti majú v obľube ihrisko Kiosk,” pripomenula Ságová.

ilustračný obrázok: Mesto Trenčín

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts