Literárno-výtvarná súťaž oslavuje 80. výročie SNP: Študenti, ukážte svoj talent!

Prehĺbenie pozitívneho vzťahu mladej generácie k národným dejinám je hlavným cieľom literárno-výtvarnej súťaže Slovenské národné povstanie – významný medzník našej histórie. Informovala o tom Barbora Jánošková z komunikačného oddelenia Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK).

Pre žiakov základných a stredných škôl ju pri príležitosti 80. výročia SNP vyhlásila obec Uhrovec v spolupráci s TSK, neziskovou organizáciou Ľ. Štúra a oblastným výborom Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov Trenčín.

“Súťaž má prispieť k vyhľadávaniu talentov z oblasti literárnej a výtvarnej tvorby, ale aj viesť k samostatnej tvorivej činnosti, účelnému a efektívnemu využívaniu voľného času. Kategórie sú tri, zapojiť sa do nich môžu žiaci základných, špeciálnych, základných umeleckých, osemročných či stredných škôl,uviedla Jánošková.

Témou súťažnej výtvarnej či literárnej tvorby je obdobie SNP a druhej svetovej vojny, ich historický význam, pamätníky a pomníky z tohto obdobia. Uzávierka súťaže je 30. apríla, vyhodnotenie bude v júni.

ilustračný obrázok: unsplash

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts