Moderné vozidlá na cestách Trenčína: Polícia dostala nové hybridné autá!

Nové hybridné vozidlá si prevzali policajti z útvarov v pôsobnosti krajských riaditeľstiev Policajného zboru Nitra, Trnava, Trenčín a Banská Bystrica. Na každý kraj pribudne 10 kusov špičkových vozidiel.

Stroje Toyota RAV4 PHEV (plug-in hybrid) postupne distribuuje ministerstvo vnútra na policajné útvary od mája 2023. Na základe verejného obstarávania ich zakúpilo 400 kusov.

Ministerstvo vnútra tak v rámci Plánu obnovy a odolnosti po rokoch modernizuje dlhé roky zanedbávaný policajný autopark, čím zároveň skvalitňuje podmienky pre prácu polície a plní záväzok znížiť priemerný vek vozidiel vo flotile rezortu na 6,5 roka v súlade s koncepciou obnovy osobných vozidiel MV SR do roku 2031.

Modernizácia autoparku rezortu vnútra okrem úspor bežných výdavkov prispieva k bezpečnosti posádok. Prejaví sa však pozitívne aj na úrovni emisií: nové hybridné toyoty produkujú len 22 gramov CO2 na jeden kilometer.

Kúpna cena jedného vozidla je 67 546 € s DPH. Autá sú v policajnom prevedení v novom metalickom dizajne. Súčasťou dodávky je záruka na vozidlo 5 rokov alebo do najazdenia 150 000 km, set zimných pneumatík, predpríprava pre policajnú rádiostanicu a zvukovo-svetelné výstražné zariadenie. Rovnako kamera za čelným sklom a tmavé slnečné fólie. Okrem zosilnených poťahov sedadiel sú vybavené aj opačným zapínaním bezpečnostných pásov a hasiacim prístrojom.

zdroj: FB/Polícia SR – Trenčiansky kraj

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts