Muž našiel pri prácach na dome granát z obdobia druhej svetovej vojny

Muníciu z obdobia druhej svetovej vojny našiel pri stavebných prácach v podkroví domu 44-ročný muž. Išlo o útočný granát RG 34, policajný pyrotechnik ho previezol do muničného trezoru. Informovala o tom v utorok na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia.

Muž po náleze ihneď kontaktoval políciu, do príchodu pyrotechnika miesto zabezpečovala policajná hliadka. “Pyrotechnik za dodržania bezpečnostných predpisov zistil, že ide o útočný granát RG 34 bez zosilňovacieho puzdra s obsahom trhaviny. Na tele granátu sa nachádzala dopravná i vrhová poistka a boli vo veľmi zachovalom stave. To znamenalo, že manipulácia s granátom bola bezpečná,” opísali policajti.

Pyrotechnik granát zaistil proti náhodnému poškodeniu vrhovej poistky, aby nedošlo k jeho detonácii. “Za dodržania bezpečnostných podmienok granát premiestnil do muničného trezoru. Odtiaľ bude následne prevezený k pyrotechnickému zničeniu výbuchom,” doplnila polícia.

Blízke okolie nálezu pyrotechnik ešte dôkladne prehľadal, ale ďalšiu muníciu nenašiel. Oznamovateľa poučil, ako má postupovať, ak by ešte nejakú našiel.

zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj

zdroj: TASR

Total
18
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts