Nové policajné autá pre Trenčiansky kraj: Máme nové vozidlá Toyota RAV PHEV

Ministerstvo vnútra SR v rámci Koncepčného plánu obnovy osobných vozidiel na roky 2022 -2031 od začiatku mája 2023 systematicky obnovuje vozový park. Nové autá v novom dizajne a s novými EČV sú primárne určené pre Policajný zbor.

V odovzdávaní ďalších z kategórie SUV vozidiel Toyota RAV PHEV sa systematicky pokračuje. Ďalších 20 kusov nových vozidiel z kategórie SUV bolo prerozdelených na krajské a okresné riaditeľstvá Policajného zboru v rámci krajov Trenčín (10 ks ) a Žilina (10 ks ). Vozidlá sú zakúpené zo zdrojov Plánu obnovy a odolnosti SR.

Nové vozidlá kategórie SUV Toyota RAV PHEV, Plug-in hybrid sú prerozdeľované postupne, tak ako sú rezortu vnútra dodávané. Zakúpených z tejto kategórie vozidiel bolo celkovo až 400 ks, čo znamená, že stovky vozidiel budú postupne prerozdelené a využívané v rámci celej krajiny. Odozva policajtov z terénu je pozitívna. Vozidlá kategórie SUV sú odolnejšie v teréne a majú viac priestoru v kabíne.

Autá, Toyota RAV 4, Plug-In Hybrid, majú 225KW kombinovaný výkon, z toho benzínový motor 135 kW a elektromotor 89 kW, aut. prevodovka e-CVT – benzín, 4 x 4, CO2 – 22 g/km, výbava DYNAMIC, dojazd v elektrickom režime 75 km. Cena za vozidlo je 67 546,11 eur s DPH.

zdroj: FB/Polícia SR – Trenčiansky kraj

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts