Pôrodnica v Trenčianskom kraji s novým štýlom a technológiami už od septembra!

Zrekonštruovaná pôrodnica Nemocnice s poliklinikou (NsP) v Považskej Bystrici začne rodičkám slúžiť od septembra. Modernizáciou priestorov má dôjsť k zásadnému skvalitneniu zdravotnej starostlivosti. Informoval o tom riaditeľ nemocnice Igor Steiner.

“V minulosti tu prebiehali pôrody v pôvodných priestoroch z 50. rokov minulého storočia. Pôrodné boxy boli otvorené, nebola zabezpečená dostatočná intimita rodičiek, komplikáciou bola aj prítomnosť otcov pri pôrodoch. To všetko sa po rekonštrukcii diametrálne zmení. Priestory sú nové, hygienicky i organizačne inak uspôsobené. Starostlivosť o novorodenca bude na neporovnateľne vyššej úrovni,” skonštatoval riaditeľ s tým, že vynovená pôrodnica zvládne aj prípadný rapídny nárast počtu pôrodov ročne.

Termín ukončenia modernizácie pôrodnice sa o niekoľko mesiacov posunul. Podľa zástupcu zhotoviteľa Juraja Kurtulíka bola dôvodom nedostatočná nosná konštrukcia pôvodných stropov.

Podľa predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Jaroslava Bašku po odhalení problémov so stropom sa v spolupráci s projektantom a zhotoviteľom našlo vyhovujúce riešenie. Celková investícia TSK na stavebnú časť bola 2,2 milióna eur. Aktuálne je už vysúťažená aj podstatná časť technologických zariadení, do ktorých TSK investoval z vlastného rozpočtu asi milión eur.

ilustračný obrázok: unsplash

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts