Spolupráca: Trenčín umožňuje jednotné cestovanie v meste a jeho okolí!

Na území mesta Trenčín je možné aj v tomto roku cestovať prímestskou autobusovou dopravou podľa platnej tarify mestskej hromadnej dopravy (MHD) Trenčín. Informovala o tom hovorkyňa mesta Erika Ságová.

Zmluva medzi mestom Trenčín a Trenčianskym samosprávnym krajom podľa nej umožňuje prepravu cestujúcich na území mesta Trenčín spoločne spojmi prímestskej a mestskej hromadnej dopravy. Spolupráca sa osvedčila ako prospešná, cestujúci túto možnosť využívali. Preto sa v nej bude pokračovať aj v roku 2024.

“Cestujúci, ktorý si u vodiča autobusu prímestskej autobusovej dopravy zakúpi cestovný lístok na jazdu len na území mesta Trenčín, uhradí cestovné podľa platnej tarify MHD Trenčín v hotovosti, dopravnou kartou Slovenskej autobusovej dopravy (SAD) Trenčín, vrátane časového predplatného lístka zakúpeného na karte SAD Trenčín,” uviedla hovorkyňa.

Cestovné bude zatiaľ možné uhrádzať v modrých prímestských autobusoch len dopravnými kartami vydanými SAD Trenčín, nie dopravcom MHD. Dopravca MHD bude povinný akceptovať dopravné karty SAD Trenčín, vrátane časového predplatného lístka.

ilustračný obrázok: imhd.sk

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts