V tomto roku sa zatiaľ vyzbieralo takmer 800 miliónov zálohovaných obalov

V tomto roku sa zatiaľ vyzbieralo takmer 800 miliónov zálohovaných obalov. Celkovo sa od spustenia zálohovania vrátilo viac ako 1,6 miliardy fliaš a plechoviek. Miera návratnosti za prvý polrok 2023 dosiahla úroveň 88 percent. Od spustenia zálohovania je miera návratnosti 78 percent. Informovala o tom marketingová manažérka Správcu zálohového systému Monika Farka.

“Naši zamestnanci sa aktívne podieľajú na analýze triedeného odpadu, ktorá nám svojimi výsledkami prispeje k pohľadu, koľko nápojových obalov ešte stále končí v triedenom zbere. Analýza triedeného zberu nám umožní lepšie porozumieť tomu, ako sa zálohované nápojové obaly dostávajú do odpadového prúdu a ako môžeme tento stav zlepšiť,” priblížila Farka.

Každá organizácia zodpovednosti výrobcov (OZV) by mala v rámci plnenia svojich povinností priebežne sledovať kvalitu triedenia v partnerských samosprávach. OZV Natur-Pack preto uskutočňuje ďalšiu sériu analýz triedeného zberu spoločne so zberovou spoločnosťou Odvoz a likvidácia odpadu.

ilustračný obrázok: unsplash

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts