Krajská paralympiáda: Osobné príbehy a športové výkony zjednotili TN kraj!

Trenčianska župná paralympiáda uzavrela v stredu v Partizánskom Týždeň paralympijského športu v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK). Športové hry spojili s Dňom Radovana Kaufmana, tradičným podujatím v Partizánskom na počesť slovenského paralympionika, ktoré bolo zároveň pripomienkou 20. výročia jeho úmrtia. Informovala o tom Barbora Jánošková z oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Úradu TSK.

Týždeň paralympijského športu pripravil TSK a Slovenský paralympijský výbor (SPV), začal sa 21. júna vernisážou výstavy fotografií z paralympiády v Tokiu. “Celých desať dní sa nieslo v duchu slovenských paralympijských športovcov. Otvorenie výstavy, besedy a dnešné finále župnej paralympiády v Partizánskom znamenajú, že ide o základ, na ktorom vieme dobre do budúcnosti stavať,” uviedol predseda SPV Ján Riapoš.

Ide podľa neho aj o istú formu vzdelávania o prevencii pre deti pred školskými prázdninami, a to prostredníctvom osobných príbehov paralympionikov. Riapoš pripomenul, že veľa paralympionikov sa dostalo k paralympijskému športu cez úrazy, išlo o nerozvážne skoky do vody, pády z bicykla, pri adrenalínových športoch či úrazy pri autonehodách. “Tento projekt tak nie je len o športových výkonoch a hľadaní talentov, ale je to aj edukačný projekt, ktorý má mladú generáciu priviesť k zdravému životnému štýlu,” skonštatoval predseda SPV.

“Projektom, do ktorého sa TSK zapojil, chceme ukázať aj zdravým ľuďom, že sa dá žiť s hendikepom a dokonca sa dá s ním aj športovať,” ozrejmil predseda TSK Jaroslav Baška. Vyzdvihol spoluprácu so SPV, ktorú minulý rok spečatili podpisom memoranda a pripomenul kroky k debarierizácii objektov v správe kraja, či už ide o zariadenia sociálnej starostlivosti, ale aj stredné školy a športoviská.

zdroj: TSK

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts