Krumlov a Trenčín: Nové duo na kultúrnej scéne Európy?

Novým partnerským mestom Českého Krumlova by sa mal stať Trenčín. Pri príležitosti Dňa Českého Krumlova v Bratislave to uviedol Dalibor Uhlíř, miestostarosta mestečka na juhu Českej republiky. Na podujatí pri príležitosti výstavy Zbierka ilustrácií pre deti a mládež mesta Český Krumlov v rámci Bienále ilustrácií Bratislava (BIB) v Zichyho paláci predstavili aj destinačný manažment mesta, ktoré patrí do kultúrneho dedičstva UNESCO.

“Je to exportný turistický poklad Českej republiky,” podčiarkol miestostarosta malého českého mesta s počtom obyvateľov 13.000 a s množstvom mestských akcií, na ktoré lákajú turistov. Český Krumlov má už partnerské mestá v Rakúsku, Nemecku a v Slovinsku.

Trenčín by mal byť ďalším z partnerov Českého Krumlova. “Je to na spadnutie, musia to oficiálne prerokovať zastupiteľstvá jedného aj druhého mesta, radi by sme s Trenčínom ako s prvým mestom na Slovensku nadviazali spoluprácu a partnerstvo,” podčiarkol Uhlíř.

Český Krumlov podľa neho turistickým významom presahuje hranice Českej republiky. “V dobe najväčšej turistickej slávy, čo bolo v roku 2019, pred covidom, prešlo mestom zhruba dva milióny turistov, poznamenal miestostarosta mesta, ktoré je od roku 1992 zapísané na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Máme druhý najväčší hradný komplex po Pražskom hrade, otáčavé hľadisko, meandre rieky Vltavy, máme barokové divadlo,” pripomína Uhlíř lákadlá, ktoré z Krumlova robia špeciálne mesto.

ilustračný obrázok: YT/Air View

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts