Motivujúce prostredie na TnUAD: Kreatívne centrum za 4,29 milióna otvorené!

Motivovať študentov a absolventov Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka (TnUAD) v Trenčíne k podnikateľským zručnostiam a tvorivosti bolo hlavným cieľom zriadenia kreatívneho centra. Otvorili ho v pondelok v priestoroch fakulty špeciálnej techniky. Informoval o tom rektor TnUAD Jozef Habánik.

“Zámerom zriadenia kreatívneho centra je násobiť potenciál pre špičkové štúdium, technológie, inovácie a vytvárať prostredie motivujúce študentov a absolventov k podnikateľským zručnostiam, rozvíjaniu talentu a tvorivosti,” uviedol rektor s tým, že v centre vzniklo 20 nových pracovných miest a počíta sa s príležitosťami pre 130 jednotlivcov, ktorí budú môcť využívať všetky poskytované služby.

Centrum vzniklo v rámci výzvy Ministerstva kultúry SR na mobilizáciu kreatívneho potenciálu v regiónoch. Jeho súčasťou sú remeselné dielne pre začínajúcich podnikateľov, živnostníkov, remeselníkov a študentov.

Na ploche asi 850 štvorcových metrov je päť remeselných dielní, priestory na podporu kreatívnej tvorby, denná kaviareň, prednáškové priestory, výstavný priestor, galéria remeselných a umeleckých produktov, ale aj oddychová zóna.

Projekt počíta aj s využitím potenciálu študijných programov fakulty priemyselných technológií z oblasti textilnej technológie, dizajnu, návrhárstva a materiálového inžinierstva, ktoré sú priamo napojené na odvetvie kultúrneho a kreatívneho priemyslu. Celkové náklady na vybudovanie centra boli naplánované na 4,29 milióna eur.

zdroj: TNUNI

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts