Muž v Trenčíne obvinený z podvodu: Vylákal od poškodených takmer 240 000 eur

Trenčiansky policajný vyšetrovateľ obvinil 30-ročného muža z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu podvodu. Obvinený mal podvodom vylákať od viacerých poškodených v Trenčíne a okolí takmer 240.000 eur. Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Ingrid Krajčíková.

“Obvinený sa mal v období od roku 2022 prezentovať ako osoba schopná zabezpečiť sprostredkovanie navonok výhodného predaja rôznych nehnuteľností, najmä v Trenčíne a okolí cez spriaznené osoby,” uviedla Krajčíková.

Muž mal pri tom využiť podľa nej dlhodobé, ale aj krátkodobé známosti s poškodenými, ktorých mal aj utvrdzovať rôznymi formami o úspešnosti takéhoto investovania. “Od poškodených pod zámienkou sprostredkovania takéhoto predaja mal vylákať rôzne sumy finančnej hotovosti, buď priamo na kúpu týchto nehnuteľností alebo na financovanie ich výstavby,” priblížila s tým, že svojím konaním mal obvinený poškodených uviesť do omylu a spôsobiť im celkovú škodu veľkého rozsahu vo výške 239.046 eur.

Polícia muža v zmysle zákona obmedzila na osobnej slobode a umiestnila v cele policajného zaistenia. “Vyšetrovateľ spracoval na obvineného podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby a spisový materiál odovzdal prokurátorovi. O jeho ďalšom osude rozhodoval sudca Okresného súdu v Trenčíne,” dodala Krajčíková.

zdroj: FB/Polícia SR – Trenčiansky kraj

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts