Paralympiáda v TN kraji: Fotografie z Tokia otvorili Týždeň paralympijského športu!

Výstavou fotografií z paralympiády v Tokiu na Úrade Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) odštartoval v stredu Týždeň paralympijského športu v TSK (21.-28. 6.). Vyvrcholí v stredu 28. júna Trenčianskou župnou paralympiádou v ZŠ Radovana Kaufmana v Partizánskom. Informoval o tom predseda TSK Jaroslav Baška.

“Je to vôbec prvýkrát, čo sme pripravili podobné podujatie v TSK v spolupráci so Slovenským paralympijským výborom (SPV). Jeho súčasťou budú tri besedy s paralympijskými športovcami v Považskej Bystrici, v Trenčíne a v Prievidzi. Chceme ukázať mladým ľuďom, ako je možné fungovať a dokonca športovať s hendikepom. Mala by to byť motivácia pre hendikepovaných ľudí,” skonštatoval predseda TSK.

Baška vyzdvihol spoluprácu so SPV, ktorú minulý rok spečatili podpisom memoranda. Pripomenul kroky TSK k debarierizácii zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja, či už zariadení sociálnej starostlivosti, ale aj stredných škôl a športovísk.

Podľa predsedu SPV Jána Riapoša memorandum o spolupráci nie je len dokumentom v “šuplíku”, ale je praktickou náplňou krokov súvisiacich s rozvojom paralympijských ideálov a myšlienok inklúzie a integrácie.

“Projekt župných paralympiád je preto smerovaný k mladým ľuďom. Nielen zdravotne znevýhodneným, ale ku všetkým, ktorých téma paralympionizmu zaujíma,pripomenul predseda SPV.

zdroj: TSK

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts