Pre predstaviteľov kraja sa zmenil etický kódex – súčasťou je aj oblasť korupcie

Zmeny v zložení krajského zastupiteľstva v Trenčíne a zavádzanie novej protikorupčnej ISO normy boli hlavnými dôvodmi zmeny etického kódexu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK). Poslanci ho zmenili na zasadnutí Zastupiteľstva TSK.

Podľa predsedu TSK Jaroslava Bašku pôvodný etický kódex volených predstaviteľov kraja schválili poslanci ešte v roku 2016.

“Sme asi prvou župou, ktorá implementuje novú protikorupčnú ISO normu. Niektoré časti sme museli zapracovať do etického kódexu. Na všetky prípadné nezhody v správaní sa poslancov a župana bude dohliadať komisia, ktorá rieši aj majetkové pomery a majetkové priznania poslancov a predsedu,” zdôvodnil zmeny v kódexe Baška.

Ako dodal, do etického kódexu kraja zapracovali aj požiadavky protikorupčnej politiky TSK. Zaviedli sa nové pravidlá pri prijímaní darov volených funkcionárov. “Poslanec a župan, ktorý dostane dar v hodnote viac ako 20 percent minimálnej mzdy, čo je asi 140 eur, to musí nahlásiť osobe zodpovednej za etický kódex,” zdôraznil predseda TSK.

ilustračný obrázok: TSK

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts