SOŠ v kraji plánuje veľkú rekonštrukciu: Hľadá dodávateľa za 78 tisíc eur!

Stredná odborná škola (SOŠ) J. A. Baťu v Partizánskom plánuje zabezpečiť komplexnú rekonštrukciu ďalších svojich dvoch budov. Cez verejnú súťaž hľadá dodávateľa projektovej dokumentácie. Náklady odhadla na 78.000 eur.

Škola má záujem zrekonštruovať objekty na Sokolskej ulici a SNP 14, sleduje nimi i zabezpečenie bezbariérovosti budov. Objekt na Sokolskej ulici je dvojpodlažný, nachádzajú sa v ňom dielne, učebne, sklady, šatne a hygienické zariadenia. “Rekonštrukcia budovy bude pozostávať z nových rozvodov vody a kanalizácie, elektroinštalácie, osvetlenia, vzduchotechniky a vykurovania,” načrtla škola vo vestníku verejného obstarávania. Práce budú podľa nej zahŕňať aj výmenu interiérových dverí, úpravu podláh a povrchov vrátane všetkých nutných stavebných úprav, zateplenie objektu, odizolovanie stavby a v rámci debarierizácie osadenie schodiskovej plošiny.

Obdobné práce chce zabezpečiť škola i na budove školy na SNP 14, ktorá sa skladá z tried, dielní, kotolne a telocvične. Športovisko chce škola komplexne zrekonštruovať vrátane zázemia, v budove chce tiež vymeniť dvere, upraviť podlahy a povrchy, zrekonštruovať vchody do budovy a vybudovať hygienické zázemie pre imobilných.

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) v súčasnosti buduje v priestoroch školy centrum odborného vzdelávania. Investíciu v podobe rekonštrukcie priestorov a vybavenia technológiami za 1,4 milióna eur financuje z fondov Európskej únie, ako i vlastných zdrojov. Vlani tam zabezpečil modernizáciu kuchyne, výdajne stravy a jedálne.

ilustračný obrázok: FB/SOŠ Jána Antonina Baťu

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts